İSTANBUL SİLİVRİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazar Abdülkadir Akgündüz Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimizle Buluştu

Sayın Abdülkadir Akgündüz biri öğrencilerimize diğeri öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize olmak üzere, ilçemiz Nurullah Baldöktü İlkokulu Konferans Salonunda 10 Ocak 2018’de iki konferans gerçekleştirdi. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirilen Yenilik Ve Değişime Açık Olmak konulu, eğitim yöneticilerinin başarı sırlarına değinilen konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Ay ve Şube Müdürümüz Sayın Osman Kesici de katıldı.Başarının Güncel Sırları konulu konferansa ise Şube Müdürümüz Sayın Erdal Aslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Yazar Abdülkadir Akgündüz Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimizle Buluştu

11-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-2018

Abdülkadir AKGÜNDÜZ’ün Yaşam Öyküsü;

1968’de Diyarbakır’ın Çermik ilçesine bağlı Hamambaşı’nda doğdu. İlkokulu Çermik’te bitirdi. Ortaokulu Diyarbakır’da tamamlayıp 1986’da Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nden mezun oldu. 1992’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1994’te Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Yüksek Lisans (Master) yaptı; 1997’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Doktora´ya kaydoldu. Akademik çalışmalarını sürdürmektedir. 
Üniversite tahsili için İstanbul’a geldiği yıl Bâbıâlî’ye (Cağaloğlu) girdi. Uzun yıllar çeşitli dergilerde yazı işleri müdürlüğü, şirketlerde genel müdürlük, eğitim ve yönetim danışmanlığı görevlerinde bulundu. Türkiye´nin önde gelen firmalarına eğitim ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır. 10 yıla yakın bir süre Sâdâbâd isimli radyo programını hazırlayıp sundu. İngilizce, Arapça, Farsça bilen Akgündüz evli ve ikisi erkek, biri kız üç çocuk babasıdır.  

Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibi olan Akgündüz edebiyat, şiir, İstanbul gibi kültür-sanat konularıyla zekâ, dehâ, başarı, yönetim, liderlik, kalite, verimlilik, satış, müşteri memnuniyeti, motivasyon, performans gibi kişisel gelişim konularında zengin bir kütüphâneye sahiptir. Akgündüz’ün 10 civarında şiiri bestelendi. 1995’te yayınlanan “Pratik ve Huzurlu Yaşamanın Yolları” isimli geniş araştırma ve telif eseri, çeşitli kollejlerde “Yardımcı Ders Kitabı” kabul edildi. NLP, işletmecilik, liderlik, yöneticilik, satış, perakendecilik, hipnoz, hitabet ve diksiyon gibi kişisel gelişim ve yönetim alanlarında dünya çapında eğitmenlerden sertifikalı eğitimler aldı. Kişisel gelişim ve yönetim alanlarında yazı, kitap, dergi, konferans, seminer, radyo programları, eğitim ve yönetim danışmanlığı gibi faaliyetlerini sürdüren Akgündüz; Haziran 2001’de Genç Beyin Yayınları’nı kurdu ve kişisel gelişim, değişim, işletmecilik, liderlik, yönetim, zekâ gibi alanlarda 8 kitapla piyasaya girdi. Nisan 2002’de “Türkiye’nin en çok satan ve okunan” ilk kişisel gelişim dergisi Genç Beyin’i yayınlamaya başladı. Genç Beyin dergisi 3 bin satışla başlayan başarı ve mutluluk yolculuğunu "80 milyon Turkiye´de 8 milyon Genç Beyin"e doğru yol alarak sürdürmektedir. Genç Beyin halen bayilerde ve kitapçılarda en çok satılan dergi durumundadır.

 
Abdülkadir Akgündüz’ün Genç Beyin Yayınları arasında çıkan ve büyük ilgi gören kitapları şunlardır: 

- Pratik ve huzurlu yaşamanın yolları 
- Eş seçiminde püf noktalar 
- Mutlaka başarılı olma sanatı 
- Dâhînin el kitabı 
- Meşhur iş adamlarının 100 ortak prensibi 
- Lider yöneticinin el kitabı 
- Profesyonel patronların başarı sırları 
- Ezberlenecek vecizeler

 

Başkomutan Caddesi No77 Silivri/İSTANBUL - 0 212 727 25 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.